Kelionė su vaikais: kaip tuo mėgautis neišleidžiant daug pinigų?

Šeštadienis jums laisva diena, bet nėra papildomų pinigų, kuriuos galėtumėte panaudoti šeimos kelionei? Išlaidos transportui, maistui restorane ar vaikiškiems atrakcionams yra didesnės nei anksčiau. Tačiau yra keletas būdų, kaip praleisti dieną su vaikais neišleidžiant daug pinigų.

Pasiimkite maistą iš namų

Geras maistas – maloni patirtis, tačiau jei ieškote būdo sutaupyti pinigų šeimos kelionei, verta pasigaminti užkandį ar pietus namuose. Jei užkandį vaikams supakuosite į dėžutę, sutaupysite daugiau, nei galėtumėte tikėtis.

Sveikai maitintis galite ir keliaudami – pavyzdžiui, namuose paruošdami tortiliją su vištiena ir daržovėmis ar kitomis gėrybėmis. Jei nesugalvojate, ką paruošti, internete gausu svetainių, kuriuose rasite patarim paruošti užkandžius per kelias minutes.

Iškeiskite automobilį į traukinį arba autobusą

Esant aukštoms degalų kainoms, kur kas naudingiau su šeima keliauti traukiniu. Pavyzdžiui, Lietuvos geležinkeliuose 50 % lengvata taikoma vaikams iki 7 metų, kelionės metu norintiems užimti atskirą sėdėjimo vietą, taip pat trečiajam ir visiems kitiems vaikams, jei keliaujama su keliais vaikais iki 7 metų ir vaikams nuo 7 iki 10 metų. 100 % Lengvata taikoma vaikams iki 7 metų, neužimant atskiros sėdimos vietos. Vienam keleiviui suteikiama teisė keliauti su dviem vaikais iki 7 metų, kuriems taikoma 100 % nuolaida.

20 % nuolaida taikoma Šeimos kortelės turėtojams, įsigyjant vienkartinius bilietus bilietų kasose ar savarankiškai Vežėjo interneto svetainėje www.ltglink.lt mobilioje aplikacijoje (APPs). Perkant bilietus internetu, skiltyje „Keleivis“ reikia pasirinkti norimą bilietų skaičių ir aktyvinti „Turiu Šeimos kortelę“ pasirinkimą.

Kartu su bilietu keleivis Vežėjo aptarnaujančiam personalui privalo pateikti Šeimos kortelę (fizinė, plastikinė arba virtuali, esanti išmaniajame įrenginyje) ir šeimos narių asmens tapatybę liudijančius dokumentus (pilnas dokumentų kopijas). Daugiau informacijos apie šeimos kortelę rasite seimos-kortele.lt

Taip pat keliaukite su šeima autobusu net iki 40% pigiau. Daugiau informacijos: autobusubilietai.lt/seimosbilietas.

Eikite į vietas, kur įėjimas nemokamas

Lietuvoje tikrai yra vietų ir renginių, kur nereikia mokėti įėjimo mokesčio. Ir netgi galite pasirinkti, ar mieliau eitumėte į kiną, teatrą, koncertą ar kur nors pasižiūrėti sporto renginio.

Tačiau tai nebūtinai turi būti tik renginiai. Kai kurios išvykos į gamtą vertos daugiau nei tūkstančio apsilankymų kino teatre. Išbandykite, pavyzdžiui, Lietuvos pažintinius takus. Jų yra visoje begalė visoje šalyje ir būsite užimti visą dieną. Jų dėka išvysite įsimintinus medžius, kalvas, ežerus, upes ir miškų masyvus. Šios išvykos bus tarsi edukacinės kelionės, kuriose jūsų vaikai daugiau sužinos apie Lietuvos gamtą.

Nepamirškite, kad veikla su vaikais – ne tik pinigai

Gyvūnų šėrimas, piknikas parke, nuotykių pilna išvyka į mišką. Ar žinote, ką šie dalykai turi bendro? Pinigų jiems beveik nereikia. Dažnai užtenka apsidairyti, kas yra aplinkui jus. Pavyzdžiui, senas fotoaparatas, kurio pagalba vaikai gali fotografuoti supančią gamtą kelionėje. Arba jūsų vaikų klasės draugas, kuris taip pat norėtų vykti į kelionę ir su kuriuo jūsų vaikams bus žymiai smagiau nei geriausiame renginyje. O kaip susikrauti turisto kuprinę ar žaisti kortomis lauke? Yra daug visokiausių variantų, o nemokami potyriai gali būti daug malonesni ir įdomesni.

Keliones su vaikais 1
Savaitė nematomiesiems: geras poelgis nieko nekainuoja

Savaitė nematomiesiems: geras poelgis nieko nekainuoja

Vaikų auginimas be partnerio, ilgalaikiai finansiniai sunkumai, rūpinimasis neįgaliu giminaičiu, minimalus laikas sau, vienatvė. Kartais žmogui reikia nemažai ryžto ir kantrybės, kad viską pajėgtų susitvarkyti vienas. 

Perdegimo sindromas ir kaip jį valdyti

Perdegimo sindromas ir kaip jį valdyti

Ar jaučiatės išsekęs? Nuolat patiriate spaudimą? Galbūt tai tik momentinė nuotaika ir su laiku ji praeis. Bet galbūt tai yra perdegimas ir turėtumėte į tai atkreipti dėmesį.

Kaip išlaikyti formą senatvėje? Patarsime

Kaip išlaikyti formą senatvėje? Patarsime

Planuokite savo veiklą iš anksto, susitikite su žmonėmis, ugdykite pomėgius. Pasidomėkite vykstančiais renginiais ir veiklomis jūsų vietovėje ir pasistenkite grįžti prie pomėgių, kurie jus džiugina.

Kaip mėgautis pensija? Padės ne tik senjorų klubas

Kaip mėgautis pensija? Padės ne tik senjorų klubas

Vienatvė, liūdesys, nuobodulys. Arba taip pat nauja pradžia, džiaugsmas, išgyvenimai. Pensinis amžius gali atnešti jums abi patirtis. Tai daugiausia priklauso nuo jūsų, kokį kelią pasirinksite. Paruošėme keletą patarimų, kurių pagalba jūsų senatvė neatrodys tokia niūri.

Kaip sutaupyti maistui? Štai 7 naudingi patarimai

Kaip sutaupyti maistui? Štai 7 naudingi patarimai

Kainoms kylant, dabar visi ieško būdų, kaip sutaupyti. Nedaug žmonių supranta, kad vienas iš paprasčiausių būdų sutaupyti yra atidus maisto pirkimas ir pasirinkimas. Remiantis „Europe in Data“ tyrimo duomenimis, maistui, išskyrus būstą, išleidžiama daugiausiai. Taigi, kaip galime sutaupyti maistui, nekeldami kompromisų dėl jo kokybės?

Kodėl juodas darbas neapsimoka

Kodėl juodas darbas neapsimoka

„Nedirbk už juodus pinigus“, – toks paprastas patarimas. Bet jei ketinate vis vien dirbti, galbūt todėl, kad neturite pasirinkimo, turėtumėte žinoti visas rizikas. Per 2023 metus Lietuvoje buvo užfiksuoti 1 940 nelegaliai dirbantys asmenys, tačiau spėjama, kad tokių žmonių mūsų šalyje yra daug daugiau. Ir toli gražu ne tik statybų, sveikatingumo ir žemės ūkio srityse.

9 patarimai, kaip parašyti gerą CV

9 patarimai, kaip parašyti gerą CV

Tik 2% gyvenimo aprašymų patenka į antrąjį atrankos etapą. Geras gyvenimo aprašymas atvers Jums duris į jūsų svajonių poziciją.

Dabar labai svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų struktūrizuotas. Šiais laikais darbdaviai ir įdarbinimo kompanijos teikia pirmenybę būtent šio tipo gyvenimo aprašymui.