9 patarimai, kaip parašyti gerą CV

Tik 2% gyvenimo aprašymų patenka į antrąjį atrankos etapą. Geras gyvenimo aprašymas atvers Jums duris į jūsų svajonių poziciją.

Dabar labai svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų struktūrizuotas. Šiais laikais darbdaviai ir įdarbinimo kompanijos teikia pirmenybę būtent šio tipo gyvenimo aprašymui.

Struktūrizuotas gyvenimo aprašymas, kas tai?

Klasikiniame CV visą informaciją apie save rašote ilgais sakiniais ir suskirstote į pastraipas. Struktūrizuotas CV yra trumpas, paprastas ir aiškus. Jokių papildomų faktų ar informacijos jame neminima – tik faktai, kurie pažymėti ženkleliais ar numeruoti. Visa informacija turi tilpti 1–2 A4 formato puslapiuose. Dardavys paprastai turi tik kelias minutes jūsų gyvenimo aprašymui, todėl jūs gyvenimo aprašymas turi pritraukti dėmesį. Rašykite aiškiai ir glaustai, tačiau nepamirškite paminėti konkrečiai visko, kas yra svarbu.

Kaip turėtų atrodyti jūsų CV?

Gyvename technikos amžiuje, todėl būtinai pasiruoškite savo CV elektronine forma. Galite naudoti klasikinį „Word“ dokumentą, kurį išsaugosite kaip PDF. (Kad niekas negalėtų redaguoti.) Internete jau yra ir specialių puslapių, kurie padės jums lengviau susikurti gyvenimo aprašymo dizainą.

Ką rašyti gyvenimo aprašyme

Struktūrizuotui gyvenimo aprašymui irgi galioja taisyklės. Visada pradėkite nuo asmeninės informacijos, tada darbo patirties, išsilavinimo ir nepamirškite paminėti savo įgūdžių bei baigtų kursų/mokymų. Taip pat galite paminėti savo pomėgius – jei jų sąrašas tikrai atvaizduoja jūsų asmenybę.

Asmeninė ir kontaktinė informacija: parašykite savo vardą ir pavardę, nuolatinę gyvenamąją vietą, telefono numerį ir el. pašto adresą. O kaip dėl nuotraukos ir gimimo datos? Nuotrauka ir jūsų amžius nėra profesionali informacija, jums spręsti, ar šią informaciją pateikti. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad gyvename socialinių tinklų pasaulyje. Būsimas darbdavys nesunkiai gali rasti jūsų nuotrauką internete.

Darbo patirtis: šiai CV daliai turite skirti daugiausia dėmesio. Savo darbo patirtį rašykite chronologine tvarka, nuo naujausios iki seniausios. Trumpai apibūdinkite kiekvienos pareigybės darbo aprašymą. Daugiausia dėmesio skirkite naujausiai darbo pozicijai. Parduok save! Turite ilgametę patirtį, esate savo veiklos ekspertas. Turite įrodyti, kad turite didžiulę pridėtinę vertę būsimam darbdaviui.

Įgytas išsilavinimas: trumpai apibūdinkite aukščiausią įgytą išsilavinimą, sritį ir baigimo metus.

Įgūdžiai ir kursai: šiame skyriuje rasite viską, kas jus išskiria iš kitų kandidatų. Pasigirkite, kad mokate, pavyzdžiui, anglų, vokiečių ar kitą užsienio kalbą. Paminėkite, kad turite vairuotojo pažymėjimą ir aktyviai vairuojate. Įvardikite, kad išmanote kompiuterius, programas, kuriomis mokate naudotis. Nepamirškite ir įdomių renginių bei seminarų, kuriuose lankėtės.

Jūsų pomėgiai: jei norite, taip pat nurodykite veiklą, kuria užsiimate, kai nedirbate. Ar esate savanoris ne pelno organizacijoje? Tikrai nepamirškite to paminėti, tai vertinga informacija, kuri leis darbdaviui susidaryti vaizdą, koks esate žmogus. Atsižvelgdami į pomėgius, į savo gyvenimo aprašymą įtraukite pomėgį, kuris atskleistų jūsų charakterį ir darbdavys jus lengviau atsimins.

Nenuvertinkite motyvacinio laiško galios

Motyvacinis laiškas yra labai svarbi atrankos proceso dalis, tai ne praeities reliktas, o priemonė išryškinti savo stipriąsias puses. Tai priemonė leidžianti jums paaiškinti, kodėl esate tinkamas kandidatas. Taip pat galite atskleisti darbdaviui, kas jus domina apie poziciją ir įmonę.
Kaip ir gyvenimo aprašymas, motyvacinis laiškas turi turėti aiškią struktūrą. Jame visada turi būti nurodyta kontaktinė informacija, adresas (tai yra, kam rašome motyvacinį laišką), pats laiško tekstas, suskirstytas į pastraipas, o pabaigoje nepamirškite atsisveikinti.

5 paskutiniai patarimai, kurie pravers rašant savo CV:

  • Į savo gyvenimo aprašymą įtraukite tik teisingą informaciją. Niekada nepridėkite patirties, žinių ar įgūdžių, nekelkite jų lygio, pavyzdžiui, užsienio kalbų srityje.
  • Nesiųskite to paties CV. Visada šiek tiek pakoreguokite, kad kuo labiau atitiktų jūsų pretenduojamos padėties reikalavimus.
  • Parodykite, kad nuolat mokotės ir tobulėjate. Šiuolaikiniai laikai kelia didesnius reikalavimus ieškantiems darbo. Nebeužtenka vien dirbti. Parodykite, kad tikrai domitės šia sritimi ir mėgstate sekti naujausias šios srities tendencijas.
  • Naudokite būdvardžius ir stiprius veiksmažodžius. Nežinote, kaip tai padaryti? Klausykitės reklamų per televiziją, radiją ir bandykite jas mėgdžioti. Parduokite savo patirtį, kad atitinkamas asmuo jaustų, jog jam skubiai reikia jūsų komandoje.
  • Nesiųskite savo gyvenimo aprašymo ar/ir motyvacinio laiško be išsamios peržiūros. Paprašykite savo šeimos ar gero draugo peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą. Ir ne tik dėl gramatinių klaidų, bet ir dėl faktinės informacijos.
9 patarimai, kaip parasyti gera CV
Savaitė nematomiesiems: geras poelgis nieko nekainuoja

Savaitė nematomiesiems: geras poelgis nieko nekainuoja

Vaikų auginimas be partnerio, ilgalaikiai finansiniai sunkumai, rūpinimasis neįgaliu giminaičiu, minimalus laikas sau, vienatvė. Kartais žmogui reikia nemažai ryžto ir kantrybės, kad viską pajėgtų susitvarkyti vienas. 

Perdegimo sindromas ir kaip jį valdyti

Perdegimo sindromas ir kaip jį valdyti

Ar jaučiatės išsekęs? Nuolat patiriate spaudimą? Galbūt tai tik momentinė nuotaika ir su laiku ji praeis. Bet galbūt tai yra perdegimas ir turėtumėte į tai atkreipti dėmesį.

Kaip išlaikyti formą senatvėje? Patarsime

Kaip išlaikyti formą senatvėje? Patarsime

Planuokite savo veiklą iš anksto, susitikite su žmonėmis, ugdykite pomėgius. Pasidomėkite vykstančiais renginiais ir veiklomis jūsų vietovėje ir pasistenkite grįžti prie pomėgių, kurie jus džiugina.

Kelionė su vaikais: kaip tuo mėgautis neišleidžiant daug pinigų?

Kelionė su vaikais: kaip tuo mėgautis neišleidžiant daug pinigų?

Šeštadienis jums laisva diena, bet nėra papildomų pinigų, kuriuos galėtumėte panaudoti šeimos kelionei? Išlaidos transportui, maistui restorane ar vaikiškiems atrakcionams yra didesnės nei anksčiau. Tačiau yra keletas būdų, kaip praleisti dieną su vaikais neišleidžiant daug pinigų.

Kaip mėgautis pensija? Padės ne tik senjorų klubas

Kaip mėgautis pensija? Padės ne tik senjorų klubas

Vienatvė, liūdesys, nuobodulys. Arba taip pat nauja pradžia, džiaugsmas, išgyvenimai. Pensinis amžius gali atnešti jums abi patirtis. Tai daugiausia priklauso nuo jūsų, kokį kelią pasirinksite. Paruošėme keletą patarimų, kurių pagalba jūsų senatvė neatrodys tokia niūri.

Kaip sutaupyti maistui? Štai 7 naudingi patarimai

Kaip sutaupyti maistui? Štai 7 naudingi patarimai

Kainoms kylant, dabar visi ieško būdų, kaip sutaupyti. Nedaug žmonių supranta, kad vienas iš paprasčiausių būdų sutaupyti yra atidus maisto pirkimas ir pasirinkimas. Remiantis „Europe in Data“ tyrimo duomenimis, maistui, išskyrus būstą, išleidžiama daugiausiai. Taigi, kaip galime sutaupyti maistui, nekeldami kompromisų dėl jo kokybės?

Kodėl juodas darbas neapsimoka

Kodėl juodas darbas neapsimoka

„Nedirbk už juodus pinigus“, – toks paprastas patarimas. Bet jei ketinate vis vien dirbti, galbūt todėl, kad neturite pasirinkimo, turėtumėte žinoti visas rizikas. Per 2023 metus Lietuvoje buvo užfiksuoti 1 940 nelegaliai dirbantys asmenys, tačiau spėjama, kad tokių žmonių mūsų šalyje yra daug daugiau. Ir toli gražu ne tik statybų, sveikatingumo ir žemės ūkio srityse.