Apie mus žiniasklaidoje
Atsitiesia arba ne — už ko kabinasi žmonės, esantys arti skurdo ribos?
Kaip psichologiškai jaučiasi šie žmonės? Nuo ko priklauso – ar pavyksta užsikabinti ir judėti pirmyn, ar vis tik pristinga jėgų? Kaip kiekvienas galime jiems padėti? Šias temas 15min studijoje gvildenome su psichologe Viktorija Bartkute-Vyšniauskiene.
Kaip ir dėl kokių priežasčių žmonės praranda namus?
Dėl finansinių, ekonominių, o kartais ir sveikatos priežasčių žmonės išgyvena didžiulius sunkumus, o kaip jiems padėti? Kuo svarbus kiekvieno požiūris ir kaip padėti jiems atsitiesti? Žmonės, neturintys namai mūsų visuomenėje labai stigmatizuojami, tačiau dažnai neįsigilinant, dėl kokių priežasčių tai įvyko. Apie tai kalbame su „Vilko pėdos“ namų direktoriaus pavaduotoja Audronė Luneckienė.
Kaip šiandien gyvena žmonės arti skurdo ribos?
Dėl finansinių, ekonominių, o kartais ir sveikatos priežasčių žmonės išgyvena didžiulius sunkumus, o kaip jiems padėti? Kuo svarbus kiekvieno požiūris ir kaip padėti jiems atsitiesti? Apie tai 15min studijoje kalbėjome su Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas vadove Aiste Adomavičiene.
Nematomi Lietuvos žmonės: šiandien sėkmingas, rytoj „nematomas“ – kodėl taip nutinka?
Kokie žmonės dažniausiai patenka už visuomenės, socialinio rato ribų, kodėl kartais labai sėkmingas žmogus vieną dieną atsiduria „nematomų“ grupėje. Kaip galime tiems žmonėms padėti? Kas svarbu – socialinis ryšys, pinigai ar galimybės? Apie tai 15min studijoje antroje „Nematomų žmonių“ laidoje kalbamės su LISVA vadove Viktorija Bražiūnaitė ir Maltos Ordino Pagalbos Tarnybos vadovu Edvinu Regelskiu.
Žmonės ties skurdo riba – kas jie ir kodėl ten atsidūrė?
Penkių laidų cikle „Nematomi žmonės“, 15min naujienų portale bus kalbama apie tyrimą, kuris leido atskleisti to priežastis bei išskirti grupes, kurios dažniausiai tampa nematomomis.
Nėštumai 7–8 klasėje, partnerių smurtas, užgauliojimai įstaigose – „nematomų“ Lietuvos moterų realybė
Išgyvenus skyrybas labai svarbu išlikti atviriems pasauliui ir naujoms patirtims, pastebi mokslininkai, mat kitu atveju asmenys, ypač turintys žemą išsilavinimą, gali labai greitai patirti socialinę atskirtį.
Net 45 tūkst. lietuvių – nematomi: nors verčiasi sunkiai, ne tik negauna pagalbos, bet ir netenka kompensacijų
Išsiskyrusi Ingrida jaučiasi nematoma valstybei: jaučiu didelę nežinomybę ir labai sunku psichologiškai. Išgyvenus skyrybas itin svarbu aplink save nepasistatyti emocinės sienos ir stengtis toliau kabintis į gyvenimą, pastebi mokslininkai.
Lietuvoje yra 50 tūkst. darbingo amžiaus bedarbių: pateikė siūlymus, kaip juos grąžinti į darbo rinką
Lietuvoje šiuo metu yra apie 50 tūkst. bedarbių, kurie galėtų sėkmingai dirbti, tačiau savimi nepasitiki, neigiamai vertina savo galimybes, yra menkai finansiškai išsilavinę. Daugelis tokių „nematomų žmonių“ nepasitiki valstybine socialinių išmokų sistema, atsiduria…
Kas penktas Lietuvos gyventojas jaučiasi socialiai atskirtas ir pažeidžiamas
Atliktas išsamus sociologinis tyrimas, kuriame kur kas giliau pažvelgta į labiausiai socialiai pažeidžiamas žmonių grupes. Tyrimas parodė, kad kas penktas Lietuvos gyventojas socialiai nukenčia ir yra atskirtas dėl menkų pajamų ar per menko išsilavinimo ir gali būti…
Nėra aukštojo išsilavinimo – eini keisti sauskelnių: soc. srities darbuotojams – sunkiausi darbai už mažiausią atlyginimą
Naujausias tyrimas atskleidžia, kad dalies socialinėje srityje dirbančių žmonių padėtis sudėtinga – jiems tenka atlikti sunkiausius darbus, o atlyginimas nedidelis, tokie darbuotojai neišgali susimokėti už mokslą, yra įsiskolinę, jaučia žeminantį kolegų požiūrį.…