Kaip mėgautis pensija? Padės ne tik senjorų klubas

Vienatvė, liūdesys, nuobodulys. Arba taip pat nauja pradžia, džiaugsmas, išgyvenimai. Pensinis amžius gali atnešti jums abi patirtis. Tai daugiausia priklauso nuo jūsų, kokį kelią pasirinksite. Paruošėme keletą patarimų, kurių pagalba jūsų senatvė neatrodys tokia niūri.

Nebijokite gyventi, net jei jūsų partnerio nebėra su jumis

Partnerio pasitraukimas yra vienas sunkiausių išbandymų gyvenime. Galbūt visada rūpinotės tuo žmogumi ir dabar nežinote, kaip išgyventi dieną be jo. Galbūt jūs taip pasiilgote, kad neturite apetito ir nuotaikos. Galbūt jaučiatės kalti galvodami, kad vis tiek turėtumėte mėgautis gyvenimu. Kad ir kokia forma jaustumėte liūdesį, neslopinkite jo. Natūralu pasiilgti kito žmogaus. Tačiau neturėtumėte apriboti savo gyvenimo vien liūdesiu.
Net jei iš pradžių sunku, išmokite mėgautis. Atraskite būdus, kaip pagerinti savo dieną. Išeikite pasivaikščioti, skaitykite ar susiraskite kitą hobį, kuris jus patenkins. Svarbiausia, kad nenustotumėte gyventi. Tikrai nenorėtumėte, kad po jūsų mirties jūsų vyras ar žmona visko atsisakytų. Drąsa ieškoti naujų kelių į laimę – svarbiausia laimingai pensijai. Pabandykite tai.

Pasinaudokite terapeutų/savanorių pagalba

Kalbėdami apie savo liūdesį su kuo nors pasijusite geriau. Jei neturite su kuo pasikalbėti, skambinkite organizacijos „Sidabrinė linija” pagalbos telefonu 8800 800 20, kur jūsų laukia savanoriai ir socialiniai darbuotojai. Linija veikia 24 valandas per parą ir yra visiškai nemokama.
Jei esate drovus, nesijaudinkite – skambučiai yra anoniminiai ir niekas jūsų neįstums į nieką, apie ką nenorėtumėte kalbėti. Nebijokite prašyti pagalbos, tikrai pajusite palengvėjimą.

Prašykite našlio/ našlės pensijos

Našlės ar našlio pensija padės bent iš dalies kompensuoti trūkstamas pajamas po partnerio mirties. Dėl jo kreipkitės į savo miesto Sodrą telefonu (+370) 5 250 0883 arba užpildykite elektroninę formą.

Jūs turite teisę gauti našlės pensiją, jei:

  • jūsų sutuoktinis gavo senatvės arba invalidumo pensiją.
  • pensijos negavo, bet mirties dieną įgijo reikiamą draudimo stažą, kad galėtų ją gauti
  • mirties dieną buvote vedęs/ištekėjusi

Susiraskite draugų

Pavyzdžiui, senjorų klube

Ar norėtumėte karts nuo karto su kuo nors išeiti išgerti kavos, bet neturite su kuo? Savo mieste susiraskite senjorų klubą, kuriame reguliariai susitinka tokie žmonės kaip jūs. Senjorų klubai nuolat rengia diskusijas ir paskaitas.
Didžiuosiuose miestuose taip pat galite dalyvauti daugybėje senjorams skirtų renginių. Tiesiog išsirinkite tai, kas jus domina, ir aplankykite vietą, kurioje vyksta renginys. Pasiūla įvairi – nuo ​​meno dirbtuvių iki teatro spektaklių. Be to, kai kurie yra visiškai nemokami. Kuo daugiau bandysite, tuo daugiau žmonių sutiksite ir taip susirasite draugų.

Sportuojantys senjorai

Leiskitės į kelionę ir atraskite naujas vietas

Vienatvė lauke daug geriau nei namuose. Taigi bent kartą palepinkite save kelione – net jei ji ir trumpa. Suplanuokite kelionę, pavyzdžiui, šeštadienio popietę, sekmadienio rytą arba bet kuriuo savaitės metu, kai visi kiti dirba, o turistinės vietos nebus tokios užimtos. Jei jums reikia pagalbos ir norite leisti laiką kitų žmonių kompanijoje, išbandykite keliones su agentūra.

Galite planuoti apsilankymus netoliese esančiuose miestuose ir kaimuose. Pasivaikščiokite parke arba apžiūrėkite lankomas vietas: muziejus, pilis, dvarus, pažintinius takus, kurių begalė.

jak si uzit duchod foto do textu
Savaitė nematomiesiems: geras poelgis nieko nekainuoja

Savaitė nematomiesiems: geras poelgis nieko nekainuoja

Vaikų auginimas be partnerio, ilgalaikiai finansiniai sunkumai, rūpinimasis neįgaliu giminaičiu, minimalus laikas sau, vienatvė. Kartais žmogui reikia nemažai ryžto ir kantrybės, kad viską pajėgtų susitvarkyti vienas. 

Perdegimo sindromas ir kaip jį valdyti

Perdegimo sindromas ir kaip jį valdyti

Ar jaučiatės išsekęs? Nuolat patiriate spaudimą? Galbūt tai tik momentinė nuotaika ir su laiku ji praeis. Bet galbūt tai yra perdegimas ir turėtumėte į tai atkreipti dėmesį.

Kaip išlaikyti formą senatvėje? Patarsime

Kaip išlaikyti formą senatvėje? Patarsime

Planuokite savo veiklą iš anksto, susitikite su žmonėmis, ugdykite pomėgius. Pasidomėkite vykstančiais renginiais ir veiklomis jūsų vietovėje ir pasistenkite grįžti prie pomėgių, kurie jus džiugina.

Kelionė su vaikais: kaip tuo mėgautis neišleidžiant daug pinigų?

Kelionė su vaikais: kaip tuo mėgautis neišleidžiant daug pinigų?

Šeštadienis jums laisva diena, bet nėra papildomų pinigų, kuriuos galėtumėte panaudoti šeimos kelionei? Išlaidos transportui, maistui restorane ar vaikiškiems atrakcionams yra didesnės nei anksčiau. Tačiau yra keletas būdų, kaip praleisti dieną su vaikais neišleidžiant daug pinigų.

Kaip sutaupyti maistui? Štai 7 naudingi patarimai

Kaip sutaupyti maistui? Štai 7 naudingi patarimai

Kainoms kylant, dabar visi ieško būdų, kaip sutaupyti. Nedaug žmonių supranta, kad vienas iš paprasčiausių būdų sutaupyti yra atidus maisto pirkimas ir pasirinkimas. Remiantis „Europe in Data“ tyrimo duomenimis, maistui, išskyrus būstą, išleidžiama daugiausiai. Taigi, kaip galime sutaupyti maistui, nekeldami kompromisų dėl jo kokybės?

Kodėl juodas darbas neapsimoka

Kodėl juodas darbas neapsimoka

„Nedirbk už juodus pinigus“, – toks paprastas patarimas. Bet jei ketinate vis vien dirbti, galbūt todėl, kad neturite pasirinkimo, turėtumėte žinoti visas rizikas. Per 2023 metus Lietuvoje buvo užfiksuoti 1 940 nelegaliai dirbantys asmenys, tačiau spėjama, kad tokių žmonių mūsų šalyje yra daug daugiau. Ir toli gražu ne tik statybų, sveikatingumo ir žemės ūkio srityse.

9 patarimai, kaip parašyti gerą CV

9 patarimai, kaip parašyti gerą CV

Tik 2% gyvenimo aprašymų patenka į antrąjį atrankos etapą. Geras gyvenimo aprašymas atvers Jums duris į jūsų svajonių poziciją.

Dabar labai svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų struktūrizuotas. Šiais laikais darbdaviai ir įdarbinimo kompanijos teikia pirmenybę būtent šio tipo gyvenimo aprašymui.