Tik 2% gyvenimo aprašymų patenka į antrąjį atrankos etapą. Geras gyvenimo aprašymas atvers Jums duris į jūsų svajonių poziciją.
Dabar labai svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų struktūrizuotas. Šiais laikais darbdaviai ir įdarbinimo kompanijos teikia pirmenybę būtent šio tipo gyvenimo aprašymui.
Struktūrizuotas gyvenimo aprašymas, kas tai?
Klasikiniame CV visą informaciją apie save rašote ilgais sakiniais ir suskirstote į pastraipas. Struktūrizuotas CV yra trumpas, paprastas ir aiškus. Jokių papildomų faktų ar informacijos jame neminima – tik faktai, kurie pažymėti ženkleliais ar numeruoti. Visa informacija turi tilpti 1–2 A4 formato puslapiuose. Dardavys paprastai turi tik kelias minutes jūsų gyvenimo aprašymui, todėl jūs gyvenimo aprašymas turi pritraukti dėmesį. Rašykite aiškiai ir glaustai, tačiau nepamirškite paminėti konkrečiai visko, kas yra svarbu.
Kaip turėtų atrodyti jūsų CV?
Gyvename technikos amžiuje, todėl būtinai pasiruoškite savo CV elektronine forma. Galite naudoti klasikinį „Word“ dokumentą, kurį išsaugosite kaip PDF. (Kad niekas negalėtų redaguoti.) Internete jau yra ir specialių puslapių, kurie padės jums lengviau susikurti gyvenimo aprašymo dizainą.
Ką rašyti gyvenimo aprašyme
Struktūrizuotui gyvenimo aprašymui irgi galioja taisyklės. Visada pradėkite nuo asmeninės informacijos, tada darbo patirties, išsilavinimo ir nepamirškite paminėti savo įgūdžių bei baigtų kursų/mokymų. Taip pat galite paminėti savo pomėgius – jei jų sąrašas tikrai atvaizduoja jūsų asmenybę.
Asmeninė ir kontaktinė informacija: parašykite savo vardą ir pavardę, nuolatinę gyvenamąją vietą, telefono numerį ir el. pašto adresą. O kaip dėl nuotraukos ir gimimo datos? Nuotrauka ir jūsų amžius nėra profesionali informacija, jums spręsti, ar šią informaciją pateikti. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad gyvename socialinių tinklų pasaulyje. Būsimas darbdavys nesunkiai gali rasti jūsų nuotrauką internete.
Darbo patirtis: šiai CV daliai turite skirti daugiausia dėmesio. Savo darbo patirtį rašykite chronologine tvarka, nuo naujausios iki seniausios. Trumpai apibūdinkite kiekvienos pareigybės darbo aprašymą. Daugiausia dėmesio skirkite naujausiai darbo pozicijai. Parduok save! Turite ilgametę patirtį, esate savo veiklos ekspertas. Turite įrodyti, kad turite didžiulę pridėtinę vertę būsimam darbdaviui.
Įgytas išsilavinimas: trumpai apibūdinkite aukščiausią įgytą išsilavinimą, sritį ir baigimo metus.
Įgūdžiai ir kursai: šiame skyriuje rasite viską, kas jus išskiria iš kitų kandidatų. Pasigirkite, kad mokate, pavyzdžiui, anglų, vokiečių ar kitą užsienio kalbą. Paminėkite, kad turite vairuotojo pažymėjimą ir aktyviai vairuojate. Įvardikite, kad išmanote kompiuterius, programas, kuriomis mokate naudotis. Nepamirškite ir įdomių renginių bei seminarų, kuriuose lankėtės.
Jūsų pomėgiai: jei norite, taip pat nurodykite veiklą, kuria užsiimate, kai nedirbate. Ar esate savanoris ne pelno organizacijoje? Tikrai nepamirškite to paminėti, tai vertinga informacija, kuri leis darbdaviui susidaryti vaizdą, koks esate žmogus. Atsižvelgdami į pomėgius, į savo gyvenimo aprašymą įtraukite pomėgį, kuris atskleistų jūsų charakterį ir darbdavys jus lengviau atsimins.
Nenuvertinkite motyvacinio laiško galios
Motyvacinis laiškas yra labai svarbi atrankos proceso dalis, tai ne praeities reliktas, o priemonė išryškinti savo stipriąsias puses. Tai priemonė leidžianti jums paaiškinti, kodėl esate tinkamas kandidatas. Taip pat galite atskleisti darbdaviui, kas jus domina apie poziciją ir įmonę.
Kaip ir gyvenimo aprašymas, motyvacinis laiškas turi turėti aiškią struktūrą. Jame visada turi būti nurodyta kontaktinė informacija, adresas (tai yra, kam rašome motyvacinį laišką), pats laiško tekstas, suskirstytas į pastraipas, o pabaigoje nepamirškite atsisveikinti.
5 paskutiniai patarimai, kurie pravers rašant savo CV:
- Į savo gyvenimo aprašymą įtraukite tik teisingą informaciją. Niekada nepridėkite patirties, žinių ar įgūdžių, nekelkite jų lygio, pavyzdžiui, užsienio kalbų srityje.
- Nesiųskite to paties CV. Visada šiek tiek pakoreguokite, kad kuo labiau atitiktų jūsų pretenduojamos padėties reikalavimus.
- Parodykite, kad nuolat mokotės ir tobulėjate. Šiuolaikiniai laikai kelia didesnius reikalavimus ieškantiems darbo. Nebeužtenka vien dirbti. Parodykite, kad tikrai domitės šia sritimi ir mėgstate sekti naujausias šios srities tendencijas.
- Naudokite būdvardžius ir stiprius veiksmažodžius. Nežinote, kaip tai padaryti? Klausykitės reklamų per televiziją, radiją ir bandykite jas mėgdžioti. Parduokite savo patirtį, kad atitinkamas asmuo jaustų, jog jam skubiai reikia jūsų komandoje.
- Nesiųskite savo gyvenimo aprašymo ar/ir motyvacinio laiško be išsamios peržiūros. Paprašykite savo šeimos ar gero draugo peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą. Ir ne tik dėl gramatinių klaidų, bet ir dėl faktinės informacijos.